خلاصه کتاب فارسی

معرفی سایت خلاصه کتاب‌های روز دنیا به زبان فارسی به شکل متنی و صوتی با امکان هایلایت

این یک نوشته کوتاه برای معرفی سایت «بوکاپو» است با ذکر این نکته که مثل همه نوشته‌های دیگه این وبلاگ، هیچ اسپانسری در کار نیست و صرفاً چون چیزی بوده که برام جالب توجه بوده معرفیش می‌کنم.

سایت‌های انگلیسی مختلفی هستند مثل Blinkist و Short Form که خلاصه کتاب‌ها رو به شکل ساده در دسترس علاقمندان قرار می‌دن.

این کار گرچه جای کتاب خوندن رو نمی‌گیره اما یک ایده اولیه‌ای از حرف‌های نویسنده رو منتقل می‌کنه که خوبه. گاهی ایده‌های اصلی کتاب در حد همون چند صفحه خلاصه است و بقیه کتاب کُتی بوده که برای دکمه ایده‌های اصلی دوخته شده و این خلاصه‌ها کمک می‌کنه ببینیم خرید یا زمان گذاشتن برای خوندن اون کتاب ارزشش رو داره یا خیر؟

اما اگر واقعاً‌ دنبال خلاصه کتاب هستید، بهترین و موثرترین روش، یادداشت برداری خودتونه. گرچه یادداشت شما ممکنه با چیزهایی که دیگران در خلاصه کتاب منتشر کردند اشتراک داشته باشه ولی چون با زبان و با اتکا به پس‌زمینه معلومات خودتون نوشته شده،‌ راه رو برای بهره بردن بیشتر از کتاب هموار می‌کنه. کاری که من می‌کنم اینه که موقع خوندن کتاب، چیزهایی که نیاز به تحقیق بیشتر داره رو تگ می‌زنم. این تگ‌ها بعدا توی یادداشت‌ها هم میاد که روی Obsidian با استفاده از پلاگین Data View اون‌ها رو پیدا می‌کنم و در زمان‌هایی که برای باغبونی دیجیتال انتخاب کردم، سراغ یادداشت‌ها می‌رم و تکمیل‌شون می‌کنم.

بوکاپو

بعد توجه به نکات بالا درباره خلاصه کتاب، اگر دنبال سایت خلاصه کتاب فارسی هستید، بوکاپو رو بهتون معرفی می‌کنم. توی این سایت دسترسی به آرشیو کتاب‌های خلاصه شده دارید و می‌تونید هایلایت و اشتراک‌گذاری هم داشته باشین.

خلاصه کتاب | بوکاپو
بوکاپو مرجع رسمی کلیه خلاصه کتاب های موفقیت، کسب و کار، کارآفرینی، بازاریابی و مدیریت و دانلود خلاصه کتاب صوتی و مجموعه ای به روز شده از خلاصه پرطرفدارترین کتاب های جهان

بوکاپو خلاصه صوتی هم داره که برای زمان رفت و آمد ایده‌آله. اپلیکیشن اندروید و iOS هم هست که بتونید خلاصه صوتی‌ها رو آفلاین گوش بدین.

استفاده از بوکاپو نیازمنده تهیه اشتراکه که اگر به صورت سه ماهه یا سالیانه بگیرید تخفیف خوبی داره. نکته آخر اینکه می‌تونید اشتراک یک ماهه یا سه ماهه یا سالیانه بوکاپو رو به دوستان و عزیزان‌تون هدیه بدین.