جمعه‌های ایمن: سوت

سوت بخرید

همونطور که می‌دونید جمعه‌ها در نوشته‌هایی زیر عنوان کلی «جمعه‌های ایمن» از موارد مرتبط با ایمنی در زندگی روزمره و زندگی دیجیتال می‌نویسم. چرا جمعه؟ چون جمعه‌ها در ایران تعطیله و فرصتی است برای رسیدگی به کارهای این چنینی.

این هفته می‌خوام درباره «سوت» صحبت کنم. اگر از اون دسته افرادی هستید که با انگشت در دهان کردن یا بدون اون می‌تونید سوت بلند بزنید بهتون حسودی می‌کنم. من تلاش کردم و هر چی زور زدم فقط صدای فوت بلند میاد :)

سوت وسیله ساده اما کاربردیه. به کمکش می‌شه هشدار اعلام کرد یا جلب توجه کرد. موقعیت‌های مختلفی هم هست که ممکنه استفاده از سوت کمک کنه به خصوص برای بچه‌ها. برای بچه‌ها سوت تهیه کنید و بهشون یاد بدید هر وقت گم شدن یا احساس خطر کردن ازش استفاده کنند. برای بزرگسالان هم می‌تونه کاربردی باشه.

سوت معمولی پلاستیکی با همون شکل و شمایل کلاسیک خیلی ارزونه شاید حدود ۱۰ هزار تومان و از لوازم‌التحریری و اسباب‌بازی فروشی هم می‌تونید تهیه کنید. دوستانی که کوه و کمپینگ می‌رن، می‌دونن سوت‌های دیگه‌ای هم هست به اسم کلی «سوت نجات» که صدای بلندتری داره و قیمتش هم بیشتره ولی باز هم با قیمت مناسب می‌تونید گزینه‌های خوبی توی فروشگاه‌های آنلاین پیدا کنید. امروز می‌تونید یک سوت نجات ساده که می‌شه به جاکلیدی وصلش هم کرد رو از یک فروشگاه آنلاین سفارش بدید و اون رو به چیزهایی که روزانه همراه دارید اضافه کنید.