نظرسنجی درباره ایجاد کامیونیتی وبلاگ حامد

درباره گسترش ویژگی‌ها و ارتباط بیشتر در «وبلاگ حامد» با نظر شما

در این چند ماه اخیر که در وبلاگ می‌نوشتم، خوندن نظرات شما برام خیلی جالب و آموزنده بوده. من روی این وبلاگ، هیچ اسکریپتی برای آمارگیری ندارم و نمی‌دونم مطالب چقدر خونده می‌شن که دو دلیل داره: یکی اینکه علاوه بر تعداد کلی اطلاعات دیگه از هم از خواننده‌ها توسط این اسکریپت‌ها جمع‌آوری می‌شه که به درد من نمی‌خوره و تازه رهگیری بیشتر کاربران رو توسط سرویس‌های اینترنتی نظیر گوگل ممکن می‌کنه. به صورت کلی پیشنهادم اینه که از مرورگرها یا افزونه‌هایی استفاده کنید که جلوی trackerهای روی وب رو بگیره.
دلیل دیگه هم اینه که دونستن عدد به خصوص وقتی تازه شروع به یک کار مداوم کردی بیشتر از اینکه انگیزه‌بخش باشه، تولید وسواس می‌کنه. دوست دارم «نظر» مخاطبین رو بخونم و تنها عدد تماشای یک پست وبلاگ معیارم برای تعیین میزان اثرگذاریش نباشه. این عددها گرچه خوبن، آدم رو در درازمدت درگیر خودشون می‌کنند و شاید نوشته‌ها رو به سمت خوشایند بودن برای خواننده‌ها ببرند. شاید.

به هر حال می‌خوام امروز اگر دوست دارید کمک کنید درباره این وبلاگ تصمیمی بگیرم. یکی از ویژگی‌هایی که این سیستم مدیریت محتوای ghost داره اینه که می‌تونه یک خبرنامه روش ایجاد بشه و همینطور در نسخه‌های جدیدتر امکان کامنت‌گذاری رو اضافه کرده.

ابزار نوشتن وبلاگ و انتقال محتوا
کمی درباره سیستم مدیریت محتوای وبلاگ حامد و روال انتقال نوشته‌های قبلی

تا اینجا من از حداقل امکان صرفاً مرتبط با نوشتن و دسته‌بندی در ghost استفاده کردم. این امکاناتی که مربوط به community می‌شه کمک می‌کنه یک جامعه حول محور این وبلاگ شکل بگیره. آدم‌ها در حقیقت عضو وبلاگ می‌شن و بعد از ورود به وبلاگ می‌تونن نظر بدن.

الان نظرات روی سرویس graphcomment قرار داره. اگر بخوام این تصمیم رو اجرایی کنم دو چالش وجود داره:

  • انتقال نظرات قبلی به سیستم جدید
  • امکان نظرات مهمان در سیستم جدید

برای اولی شاید بشه کاری کرد چون می‌شه نظرات graphcomment رو به فرمت wordpress تبدیل کرد و در تئوری باید بشه که از همون فرمت به اینجا اضافه کرد و ممکن هم هست نشه!

در مورد دوم هم ایده خودم اینه که عضویت در وبلاگ رو تشویق کنم که با ایمیل موقت انجام بشه.

حفظ حریم شخصی و ایمیل
چرا و چگونه از ایمیل موقت برای حفظ حریم شخصی آنلاین استفاده کنیم؟

استفاده از ویژگی‌های بیشتر سیستم ghost رو دوست دارم. راه‌اندازیش زمان می‌گیره اما فکر می‌کنم به ایجاد یک کامیونیتی کوچک پیرامون این وبلاگ و ارتباط بیشتر کمک می‌کنه. نظر شما چیه؟