گردش کار‌مصرف محتوا: پردازش محتوای پادکست‌‌ها با هوش مصنوعی

چطور می‌تونیم محتوای پادکست‌ها رو یادداشت‌برداری کنیم و نکات مفید رو سریع‌تر و راحت‌تر پیدا کنیم؟

پادکست سال‌هاست جایگاه خودش رو در بین رسانه‌ها داره و پادکست‌های خیلی خوبی هستند که در موضوعات مختلف برنامه پخش می‌کنند. اما چطور از محتوای صوتی پادکست‌ها، به مرکز دانش شخصی خودمون چیزی اضافه کنیم؟

مساله انتظار و یافتن قسمت‌های مفید

سرعت گفتگوها در پادکست‌ها ممکنه تند یا کند باشه برای همین اپلیکیشن‌های پخش پادکست امکانات کنترل سرعت دارند. اما پیدا کردن بخش‌های مفید و شنیدنی حتی با داشتن کنترل روی سرعت پخش کار بسیار دشواریه چون باز هم مجبوریم کل اپیزود پادکست رو گوش کنیم.

یادداشت‌برداری

یادداشت‌برداری از پادکست‌ها کار ساده‌ای نیست. اپلیکیشن Airr این امکان رو می‌ده که هر بخشی از صوت یک پادکست رو به سادگی کلیپ کنید و روش یادداشت بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید. در واقع این امکان هست که یک پروفایل داشته باشید و هایلایت‌ها و یادداشت‌هاتون از پادکست‌هایی که می‌شنوید رو با دیگران به اشتراک بگذارید. مدتی ازش استفاده می‌کردم. متاسفانه باگ‌هایی داشت که در بازه زمانی مناسبی هم برطرف نشدند. به جز این دنبال راهکاری بودم که خلاصه کردن و یافتن نکات مفید و مهم رو ساده‌تر کنه

استفاده از snipd و هوش مصنوعی

وقتی متن یک پادکست باشه، مرور نرم‌افزاریش راحت‌تره اما سرویس‌هایی هستند که با هوش مصنوعی پادکست‌ها رو بررسی و متن و نکات مهم رو آماده و کل اپیزود رو فصل‌بندی می‌کنه. بعد می‌تونید یکی یکی هایلایت‌ها رو بشنوید و خیلی راحت‌تر نکات رو پیدا کنید.

اگر پادکست انگلیسی گوش می‌کنید استفاده از snipd رو بهتون توصیه می‌کنم. متاسفانه چنین سرویسی برای پادکست‌هایی که زبان فارسی دارند نمی‌شناسم و البته جای خالی چنین سرویسی یک ایده و فرصته.

Unlock the Knowledge in Podcasts | Snipd
Discover, save, and share highlights from podcasts. Snipd is an AI-powered podcast player. Search for moments in the transcript, get summaries, share clips to social media, and export to your second brain & note taking apps.

Snipd علاوه بر امکان بررسی هایلات‌ها و یادداشت‌برداری، امکان خروجی به نرم‌افزارهای دیگه از جمله Notion و Obsidian و امثالهم رو هم داره.